Genel

Banka Hesabından Papara Hesabına Para Yatırma / Çekme

Banka hesabı üzerinden Papara hesabına havale yapmak, Papara hesabına ilişkin verilerin girilmesi ile mümkün olmaktadır. Papara hesabına para yatırma / çekme işlemleri şu adımlar ile mümkün olmaktadır:

  • ATM kullanılırken mevcut kartın şifresinin girilmesi gerekmektedir.
  • Para yüklemek için menüye giriş yapılması gerekmektedir.
  • Giriş yapılmasının akabinde hesaba para yatırma sekmesi seçilerek işlem sonlanmaktadır.
  • Para çekme işlemlerinde ise aynı adımlar sürdürülürken işlemler sekmesinde para çekme yapılabilmektedir.

Ayrıca ING Bank telefon bankacılığı bilgilerine de bakabilirsiniz.

Papara Hesabına Yükleme Nasıl Yapılır?

Papara hesabına para yükleme, öncelikli olarak hesabın aktif hale getirilmesi ile mümkün olmaktadır. Yükleme yapmak için en yakın ATM üzerinden işlem yapılması yeterli olmaktadır. Fakat hesaba giriş yapılmasının ardından ATM seçimi yapılması gerekmektedir.

Hesap açılmasının ardından IBAN numarası, banka tarafından verilmektedir. Bankanın vermiş olduğu IBAN numarasının girilmesinin akabinde ATM üzerinden kartsız işlem seçeneğinin seçilmesi ile yükleme yapılabilmektedir.

》》  Nafaka Nedir? Hangi Durumlarda Alınır?

Havale yoluyla da hesaba para yükleme yapılabilmektedir. Banka hesabına yapılan girişin akabinde ATM yerine havale seçilmesi halinde banka tercihinin yapılması gerekmektedir. Papara hesabına para yatırma / çekme yapmak isteyenlerin bu iki yöntemi tercih etmeleri mümkün olmaktadır.

Papara Hesabından Para Çekme Nasıl Yapılır?

Papara hesabından para çekme işlemi, öncelikli olarak aktif bir hesabın olmasını gerektirmektedir. Para çekmenin yapılabilmesi için öncelikli olarak kişinin kendi hesabını kullanması gerekmektedir.

Farklı kişilerin hesabından para çekme yapılabilmesi için güvenlik probleminin oluşmaması adına IBAN ve şifrenin girilmesi gerekmektedir. Bu şifrelerin güvenlik problemlerinin önlenmesi açısından kimseyle paylaşılmaması önerilmektedir.

Avukata düşen banka borçlarını taksitlendirme yöntemlerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Papara Hesabından Para Gönderme Seçenekleri Nelerdir?

Papara hesabından para gönderme seçenekleri, şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Cep telefonu üzerinden
  • E-posta adresi üzerinden
  • Papara hesap numarası üzerinden
》》  Emekli İkramiyesi Kıdem-İhbar Tazminatlarına Haciz Gelir Mi?

Bu hesaplara ilişkin bilgilerin alınması için öncelikli olarak IBAN numaralarının öğrenilmesi gerekmektedir. Bunun akabinde yapılacak olan işlem adımları ATM ya da havale işlemlerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Papara hesabına para yatırma / çekme yapmak isteyen müşterilerin banka müşteri hizmetlerinden de detaylı bilgilendirme almaları mümkün olmaktadır. İsteğe bağlı olarak kullanılacak yöntemle ilgili görüşme sağlanabilmektedir.

ATM bankamatik kartımı yuttu nasıl para çekebilirim? Hakkında detaylar yazımızdadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu