Genel

Ayağı Vuran Ayakkabı Nasıl Açılır?

Ayağı vuran ayakkabı açılması için birçok yöntem bulunmaktadır. Yeni alınan ayakkabılar, ayak numarasıyla uyumlu olarak alınsa dahi birçok zaman ayağı vurmaktadır. Ayağı vuran ayakkabıyı açmak için evde uygulanabilecek birçok basit yöntem bulunmaktadır.

Ayağı Vuran Ayakkabı Genişletmek İçin Kalın Çorap Yöntemi Nedir?

Ayağı vuran ayakkabıyı genişletmek için herkesin kendi kendine uygulayabileceği yöntemlerden biri kalın çorap yöntemidir. Kalın çorap giyerek bir süre ayakkabıyla gezilmesi gerekir. Bu biraz can yakıcı olabilmekle beraber bu sürenin sonunda ayakkabının genişlemiş olduğu görülecektir.

Buz Koyma Yöntemiyle Ayağı Vuran Ayakkabı Genişler Mi?

buz koyma yontemi ayakkabi genisletme

Ayakkabı genişletmek için kullanılan yöntemlerden biri de buz koymadır. Yeni alınan ya da ayağı vuran ayakkabıyı açmak için ayakkabının içine su koyarak buzluğa atmak gerekmektedir. Ayakkabının içine sığacak bir poşete su koyarak ağzının bağlanması gerekir. Poşetli su ayakkabının içine mümkün olduğu kadar yerleştirilip, buzluğa atılır. Suyun buz haline gelmesiyle ayakkabı da genişleyecektir.

Gazete Kağıdı İle Ayakkabı Nasıl Genişler?

Gazete kağıdı ile ayakkabıyı genişletmek de mümkündür. Sirkeli suya batırılan gazete kağıdı fazla su sıkıldıktan sonra ayakkabının içine yerleştirilir. Ayağı vuran ayakkabıyı açmak için yerleştirilen gazete kağıdının birgün ayakkabının içinde kalmasıyla ayakkabının genişlediği görülecektir.

Kurutma Makinası İle Ayakkabı Nasıl Gevşetilir?

Ayağı vuran ayakkabıyı genişletmek için kullanılabilecek başka bir yöntem ise ayakkabıyı ıslatarak, kurutma makinesi ile kurutmaktır. Bu yöntem ayağı vuran ayakkabıyı açmak için en çok kullanılan yöntem olup, birçok zaman ayakkabıyı gevşetmeyi mümkün hale getirmektedir.

Etil Alkol İle Ayağı Vuran Ayakkabı Genişler Mi?

etil alkol ile ayakkabi genisler mi

Etil alkol ile ayağı vuran ayakkabıyı genişletmek de seçeneklerden biridir. Dar olan ayakkabıya etil alkol sürerek bir gece bekletmek ayakkabının genişlemesini sağlayacaktır.

Ayakkabıyı Genişletmek İçin Patates Kullanılabilir Mi?

Ayakkabıyı genişletmek için içine yerleştirilebilecek başka bir malzeme de patatestir. İçine patates koyularak 1 gün bekletilen ayakkabı da gevşemektedir. Patates ayakkabıya yerleştirilirken mümkün olduğu kadar içeri konulmalıdır.

Ayakkabıyı Kalıba Koyarak Genişletme Nedir?

Ayakkabıyı genişletmek için evde uygulanılabilecek yöntemlerin hiçbiri işe yaramadığı durumda bir ayakkabıcıya götürerek, kalıba koyması da istenebilir. Ayağı vuran ayakkabıyı açmak, herkesin kendi kendine yapabileceği basit bir işlem olmakla beraber ayakkabıcıya götürüp kalıba koydurmak da bir seçenektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu