Banka

Avrupa’dan Türkiye’ye En Masrafsız Para Gönderme Yolları

Türkiye’ye Avrupa’dan masrafsız para gönderme yolları Avrupa’da çalışan gurbetçiler tarafından sıkça başvurulmaktadır. Avrupa’dan Türkiye’ye en masrafsız para gönderme yolları para göndericiler açısından çeşitlenir.

Avrupa’dan Türkiye’ye Para Gönderme

Avrupa üzerinden Türkiye’ye para göndermenin yolları Avrupa’da yaklaşık 10 milyon üzerinde çalışan gurbetçiyi daha yakından ilgilendirir. Çünkü bazı para gönderme yolları komisyon ücreti keser. Bu ücretler ise düşük değildir. Ayrıca yurtdışından Türkiye’ye para gönderme süresi uzamakta bu da para gönderim ücretinin artmasına sebep olmaktadır. komisyon ücretleri ise % 4 ya da 5’lere kadar varmış durumda. Bu gibi durumlardan kurtulmak isteyen gurbetçiler ise alternatif yollar ararlar. Bu alternatif yolar şu şekildedir.

Sitemizden anoreksiya nevroza nedir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Yurtdışından Western Union İle Para Gönderimi

Western union ile para transferi dünya tarafından bilindik bir yöntemdir. 200 milyondan fazla insan western yardımı ile para gönderim işleminde bulunurlar. Western union ile Türkiye’de para transferi yapacak belli başlı bankalar mevcuttur. Bu işlemler tüm bankalarda geçerli değildir. Türkiye’de; Albaraka, Akbank, Anadolubank, Burganbank, Fibabank, QNB Finansbank, Garanti bankası, İngbank, Şekerbank, Teb, İş bankası, Türkiye Finans, Yapıkredi ve Ziraat bankası üzerinden para tarnsferi gerçekleşir. Western union’un şöyle bir özelliği mevcut. Eğer gönderilen paralar 45 gün içinde çekilmezse iptal edilir. Gönderen kuruluşa iadesi yapılır.

Avrupa’dan Moneygarm ile Para Gönderimi

Moneygram ile para gönderme işlemi yurtdışından Türkiye’ye para gönderiminde kullanılan bir para gönderim servisidir. Moneygram’ın dünya üzerinde 400’den fazla iş birliği yaptığı acenta mevcuttur. Ayrıca moneygram ile para gönderimi ve çekimi de oldukça kolaydır. Moneygram, Amerikan merkezli bir şirkete aittir. Türkiye sınırı içinde iş birliği yaptığı bankalar ise Kuveyttürk ve Denizbank’tır. Moneygram ile Avrupa’dan Türkiye’ye para gönderim ücreti 1 ile 10 $ arasında işlem ücreti alır.

Transferwise Sistemi ile Para Gönderim İşlemi

Para göndermede transferwise’den yararlanma Avrupalı gurbetçiler tarafından yararlanılan bir sistemi kapsar. İki Estonyalı iş adamı tarafından kurulan transferwise sistemi oldukça yeni ve hızlı bir sistemdir. Transferwise sistemi diğer sistemlerden farklı olarak acentelerle çalışmaz. İnternet üzerinden kullanıcılarına hizmet sunar. Transferwise sistemi ile paranın gönderileceği ülkenin bankası tarafından işlem gerçekleştirilir. Transferwise ile işlem ücreti % 1 oranında komisyon ücreti alınır. İşlem ücreti oldukça düşük olan bir sistemdir. Transferwise işlemi online olarak yapıldığı için işlem ücretleri de kredi kartı ile online olarak ödenir.

Sendup Sistemi ile Para Gönderme

Sendup aracılığı ile para gönderme işlemleri Türkiye üzerinden Aktifbank ve PTT aracılığı ile yapılır. Send up ile Avrupa üzerinden Türkiye’ye para gönderimi hızlı ve kolay bir şekilde yapılır. Komisyon ücretleri ise düşüktür. Send up’un en önemli avantajı Türkiye üzerinden 10.000’den fazla noktadan çekim yapılmasını sağlar. Send up sisteminde komisyon ücreti sadece % 1 ya da % 1’den daha az olacak şekilde kesim ücreti alınır. Para transferi 10 dakika içinde gerçekleşir. PTT ve Aktifbak işbirliği ile para çekimi gerçekleşir.

Araç muayene bedeli kredi kartı ile ödenir mi? Hakkında detaylar yazımızdadır.

Trasnfergo İle Para Transferi

Transfergo ile para gönderimi transferwise ile aynı sistem üzerinden işlem görür. Para hesabı Türkiye’de Ziraat bankası üzerinden yönetilip transferler gerçekleştirilir. Transfergo devlet bankaları ile işlem gördüğü için güven konusunda endişe oranı sıfırdır. Transfergo ile Türkiye’den yurtdışına ve yurtdışından Türkiye’ye para transferi uygulanır. Tüm süreçleri transferwise gibi işlem görür. Transfergo anlık para hizmeti sunar. Para anında karşı tarafa yatırılabilir. Komisyon bedeli ise cüzi miktardadır. Komisyon ödemeden de para gönderimi gerçekleşebilir. Ancak gönderim süresi uzar.

Swift ile Para Gönderimi

Swift sistemi ile para gönderim işlemi yüksek teknolojik gelişme etrafında uygulanır. Anında ve kısa zamanda işlem hizmeti sunar. Swift Türkiye’de bankaların sunduğu yurt dışı para transfer sistemidir. Online olarak işlem görür. İnternet bankacılığı olarak hizmet görür. Paranın çekildiği bankalara göre komisyon ücreti çekilebilir. Online hizmetleri ise kısa bir zaman dilimi içinde gerçekleştirilir. Zamandan tasarruf yapılarak işlemler sonuçlandırılır.

Cepteteb ve Yapı kredi Bankaları ile Para Transferi Yapma

Para transferini Cepteteb ve Yapı kredi ile gerçekleştirme direkt olarak mümkün değil. Ama bu iki bankanın yurtdışına yönelik para transferi yapma uygulaması mevcut olduğu için ön plana çıkmaktadır. Ayrıca bu iki bankamız ücretsiz olarak para çekme ve transfer yapma imkanı sunar. Cepteteb’in ve Yapı Kredi’nin en önemli özelliği şudur. Bu bankalar yurtdışına para transferi gerçekleştirir. Yurtdışından para almaz. Sadece yurtdışında yaşayan kişilere yönelik para çekme imkanını sunar.

Amazon Türkiye mağaza hesabı açma hakkında ayrıntılar yazımızdadır.

UPT İle Para Gönderme

Para göndermede UPT sistemi ile hızlı bir şekilde para gönderimi gerçekleşebilir. UPT aracılığı ile gönderilen paralar PTT eli ile çekilebilir. UPT sistemi düşük komisyonludur. Bu yöntem ile hem isime hem de direkt olarak banka hesabına karşı para yatırılabilir. Avrupa’dan Türkiye’ye en masrafsız para gönderme yolları içinde en çok başvurulan sistemlerden birini oluşturur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu