İş Fikirleri

Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanmak

Aslında bu başlığı “anket doldurarak internetten para kazanmak” yerine “anket doldurarak cep harçlığı kazanmak” olarak düşünebilirsiniz. Anket doldurmak, internetten para kazanma yolları arasında gösterilmeye devam ettikçe, sanırım popülerliğini hiç kaybetmeyecek gibi.

Anket nedir?

Anket, kişilerin belirli konulardaki tutumlarını, düşünce ve duygularını, önerilerini saptamak üzere yazılı olarak hazırlanmış soru listeleridir. Şirketler, üretecekleri ürünler veya sunacakları hizmetler için ilk önce kapsamlı bir pazar araştırması yaparlar. Bu pazar araştırmaları da anket yolu ile insanların fikirlerini öğrenerek gerçekleşir. Satış sonrası hizmet aldıktan sonra telefonla veya mail yolu ile kesinlikle bir soru dizisini cevaplamışınızdır.

Verilen hizmetlerin kalitesi, bu hizmetlerin geliştirilmesi, iyileştirilmesi veya müşteri memnuniyeti ölçümleri için şirketler anket çalışmalarına büyük paralar harcar. Anketler özelliklerine göre kısa ya da uzun olabilir. Cinsiyet, yaş aralığı, ekonomik durum, meslek, hobi, medeni hal, kişisel bilgiler gibi birçok kriter, anket yapılacak hedef kitleyi belirleyen faktörlerdendir. Anket konusunda bu kadar bilginin yeterli olduğunu düşünüyorum.

Gelelim anket doldurarak para kazanmaya.

Kulağa hoş geliyor öyle değil mi? Sadece anket doldurarak köşeyi döneceğim sonunda, oh be! Peki, gerçekten anket doldurarak para kazanılıyor mu? Ayda 100 – 150 TL kazanmak, para kazanmak anlamına geliyorsa, evet. 7-8 tane anket sitesine kayıt olduğunuzu varsayıyorum. Bir tane anket sitesinden pu paraları görmeniz tamamen hayaldir. Ben şuna çok kızıyorum: “Anket başına 25$ kazan, anket doldur ayda 4000 TL kazan, para kazanmak bu kadar kolay olmamıştı, yanlış duymadınız sadece anket doldur para kazan.” İnanılmaz gaza geldiniz öyle değil mi? Çünkü gaza getirecek cümleler de o yüzden.

Peki, doğruluğu var mı?

Kesinlikle HAYIR! Anket doldurarak internetten yüksek miktarda paralar kazanamazsınız, sadece harçlık elde edersiniz. Para kazanmak bambaşka bir şeydir. Yaptığınız şeyi ben size söyleyeyim. Anket sitelerine kayıt oldunuz. Sonra mailinize anket gelsin diye beklemeye başladınız. “Size göre anket var, tamamla 10 TL senin” cümlesini gördüğünüz anda sevindiniz, anket başladı ve kısa bir süre sonra şu yazıyı gördünüz: Üzgünüz anket size göre değilmiş! Ne demek bana göre değilmiş?

Anketleri sonuna kadar bitirebileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İlk birkaç soruya vereceğiniz cevaplar anketin bitmesine neden olabilir. Örneğin, arabanız var mı diye bir soru olsun. Var desen bir türlü, yok desen bir türlü. Anket belki arabası olmayanları kapsıyor olabilir. Veyahut tam tersi de olabilir. Çoğu anket siteleri anket karşılığı para kazanacağınızı söyler ama nakit para yerine hediye çeki veya ödül vermeyi tercih ederler. Nakit para verenler de var ama puanları toplamak için çok beklemeniz gerekiyor.

Puanlama sistemlerine göre çalışan bu şirketler, yeterli puan topladığınız zaman, sizlere puan karşılığı ürün sunmaktadırlar. Tabi ki sundukları ürünler de anlaşmalı oldukları şirketlerden satın aldıkları, kendi sitelerindeki dükkân içerisinde bulunan ürünler. Puanları toplamak da inanın hiç de kolay değil. Puan kazanmak için anket doldurmanız gerekiyor ama anket gelmezse neyi dolduracaksınız. Bütün bu bekleyiş ayda sadece 100 – 150 TL kazanmak için mi?

Zamanınızı bu şekilde harcayacağınıza doğruluğu kanıtlanmış yöntemlerden daha fazla para kazanabilirsiniz. Anket doldurarak internetten para kazanmak tamamıyla zaman kaybıdır, karar yine de sizindir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu