Banka

Anadolubank Renkli Hesap Nedir? Özellikleri

Anadolubank renkli hesap kolaylıkla kullanabileceğiniz anapara üzerinden faiz kazancı elde etmenizi sağlayan vadeli hesaptır. Anadolubank renkli hesap sayesinde paralarınızın faiz geliri getirmesini ve katlanarak kazanç oluşturmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Akbank Cepbank havale yapma bilgilerine bakabilirsiniz.

Anadolubank Renkli Hesap Nedir?

Anadolubank renkli hesap hem vadeli hem vadesiz kullanımlara uygundur. TL, USD, EUR, GBP gibi döviz cinsinden yatırım yapabileceğiniz renkli hesaba aynı zamanda Altın (XAU) yatırma imkanınızda vardır. Yatırım yapmak için döviz kurunda herhangi bir alt veya üst limit uygulanmamaktadır. Yatıracağınız parayı günün herhangi bir saatinde nakit olarak çekebilme imkânı sunan banka vade süresine bağlı kalmadan paranızı kullanmanızı sağlamaktadır.

Anadolubank Renkli Hesap Özellikleri Nelerdir?

Anadolubank renkli hesap özellikleri yatırılan tutara, yatırılacak olan bakiyenin türüne göre farklılık göstermektedir. Anadolubank renkli hesap içinde yer alan bakiyeye faiz oranları gece verilmektedir. Bir sonraki günün faizi verilen faiz oranından sonra oluşan bakiye üzerinden hesaplanmaktadır. Banka tarafından belirlenen üst limitin aşılması durumunda üst limiti geçen tutar vadesiz hesap üzerinde kalmaktadır ve geri kalan miktar renkli hesapta vadeli olarak faiz işletimine tabi tutulmaktadır.

Anadolubank Renkli Hesap Alt Limit ve Faiz Oranları

Anadolubank renkli hesap limit ve faiz oranı yatırım yapılan bakiye cinsine göre değer almaktadır. Banka tarafından müşterilere uygulanan alt ve üst limitler şu şekildedir.

  • TL için vadesiz hesapta 3000 TL, vadeli hesapta 30000 ila 250000 TL’dir.
  • USD için vadesi hesap 250 USD, vadeli hesap için 10000 ila 50000 USD arası,
  • EUR için vadesi hesap 250 EUR, vadeli hesap için 10000 ila 50000 EUR arası,
  • GBP için vadesi hesap 250 GBP, vadeli hesap için 10000 ila 50000 GBP arası,
  • XAU için vadesi hesap 50 XAU, vadeli hesap için 250 ila 1000 XAU arası,

Faiz oranları da şu şekildedir.

  • TL için para cinsi avantajlı faiz %24; standart faiz %23,5;
  • USD için para cinsi avantajlı faiz %3,7; standart faiz %3,5;
  • EUR için para cinsi avantajlı faiz %1,6; standart faiz %1,5;
  • XAU için para cinsi avantajlı faiz %2; standart faiz %1,5’tur.

Banka belirtilen alt ve üst limit aralıklarında yatırım yapan ve koşulları sağlayan müşterilerine bu oranlarda faiz vermektedir.

A tipi yatırım fonu detayları yazımızdadır.

Anadolubank Renkli Hesap Kullanım Şartları Nelerdir?

Anadolubank renkli hesap kullanım şartları arasında yeni müşteri olma şartı bulunmaktadır. Hesaptan faydalanmak için gerekli olan bir başka özellik ise son 90 gün içerisinde herhangi bir mevduat hesabında para bulunmamış olması gerekmektedir. Ayrıca bireylerin vadeli veya vadesiz diğer hesaplarındaki toplam miktarın renkli hesap içerisindeki miktardan fazla olmaması gerekmektedir. Belirtilen bakiyenin fazla olması durumunda banka faiz kazancı vermemektedir.  Anadolubank renkli hesap kullanıcıları bu şartlara uyduklarında belirtilen faiz oranlarıyla ana para üzerinden faiz geliri elde edebilirler.

Öğrenim kredisi başvuru şartları hakkında bilgileri de inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu