Banka

Akbank Direkt Serbest Hesap Nedir?

Akbank serbest hesap mevzuatı Akbank müşterilerine yönelik uygulanan vadesiz işlenen mevzuat hesaplarındaki bakiyeye gecelik uygulanan faiz kazanımıdır. Direkt serbest hesap kullanan müşteriler vadesiz hesapları üzerinden gelir elde edebilirler.

Akbank Serbest Hesap

Akbank direkt serbest hesap ile Akbank müşterileri vadesiz hesaplarına uygulanan günlük faiz uygulamaları ile gelir elde etme şansına sahipler. Akbank direkt serbest hesap gündüz vadesiz olarak işlem görüp kullanılırken gece ise belirlenmiş bir alt rakamla birlikte hesaptaki meblağ üzerinden faiz uygulanır. Bu faiz sonucu müşteriler ilerde gelir elde etme şansına sahip olabilirler. Vade beklemeye gerek duyulmadan para çekme ve yatırma işlemi gerçekleşebilen ve hesaptaki meblağ üzerinden faiz uygulanan bir hesap sistemidir.

Ayrıca 2020 kredi yapılandırma hesaplaması bilgilerine de bakabilirsiniz.

Akbank Direkt Serbest Hesap Özellikleri

Akbank serbest hesaba yönelik özellikler müşterilerine yönelik hem faiz getirisi sağlar hem de bankacılığa dair tüm işlemlerin gerçekleşmesinde olanak tanır. Bu özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Hesap bakiyeleri 1.000 TL olarak belirlenen tüm alt limitli hesaplara yönelik faiz işlemi uygulanır.
 • Hesaplara gecelik olarak faiz işlemi uygulanır.
 • Vade bekleme sorunu yoktur. Müşteri, vadede yer alan parayı istediği zaman kullanabilir. Para çekme veya yatırma gibi hususlarda herhangi bir kısıtlama işlemi yoktur.
 • İlk hesap açılışı sırasında belirlenen bir alt limit yoktur. Hesap ilk olarak sıfır bakiyeli olarak da açılabilir. Ve para aktarımı daha sonra gerçekleşebilir.
 • Gecelik işlenen faiz için de herhangi bir üst limit koşulu ya da sınırı yoktur.
 • 1.000 TL ile 250.000 TL arasında belirlenen tutarlara özel uygulanan faiz oranları mevcuttur.
 • Direkt serbest hesap bakiyesi eğer 250.000 TL üzerindeyse o zaman faiz oranı yükseltilerek uygulanır.
 • Faiz işleme süreleri haftanın 5 gününü kapsayacak şekilde işlenir.
 • Hesaptan bir anda tüm paraların çekilmesi gibi bir durum söz konusu olduğunda faiz kaybı gibi bir durum ortaya çıkmaz.
》》  TEB Harman Kart Nedir?

2020 borç kapatma kredisi hakkında detayları da inceleyebilirsiniz.

Akbank Direkt Serbest Hesaba Yönelik Faiz Uygulamaları

Akbank direkt serbest hesap faizleri Akbank müşterilerine yönelik 1.000 TL ve üzerlerine yönelik uygulanan 3 ay süre için geçerli olacak % 23,00 tanışma faizi mevcuttur. 3 ay sonunda ise serbest hesaba yönelik uygulanan faiz oranları geçerli olmaya devam edecektir. Her 1.000 TL, 5.000 TL ve 10.000 TL için uygulanan faiz oranlarındaki net kazançlar değişmektedir.  Vade süreleri uzayan hesapların net kazançları ise vade sürelerine oranla artar.

Akbank Direkt Serbest Hesaba Başvurma

Akbank serbest hesaba başvuru için Akbank şubelerinden, internet üzerinden ya da mobil şubelerden başvuru yapılabilir. Hesaplarını kapatmak isteyen müşteriler de yine aynı şekilde bu yollara başvurabilir. Başvurular kısa sürede değerlendirilir ve hesap açma ya da kapatma işlemi anında sonuçlanır.

》》  Maaş Haczi Sırasında Bulunan Bankanın Maaş Hesabına Bloke Koyması

Akbank Direkt Serbest Hesapla Yapılabilecek İşlemler

Akbank serbest hesapla yapılan işlemler geniş ölçekli ve kapsamlıdır. Bu işlemler şu şekilde sıralanır;

 • Hesap vadedeyken hesaptan para çekme işlemi uygulanabilir.
 • Vadeli hesap ile alışveriş yapmak mümkün.
 • Para transferi gerçekleştirilebilir. Mevduat hesabına yeniden para ekleme işlemi yapılabilir.
 • Kendi hesaplarınız arasından ya da EFT yolu ile para transferini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Tatil günlerinde de hesaba para geçirme mümkün. Tatil günlerinde hesaba para aktarımı yapılarak faiz oranlarının artışı sağlanabilir.
 • İnternet ve mobil bankacılık üzerinden hesap hareketleri takip edilebilir. Hesap hareketlerinin dökümü listelenebilir.
 • Ayrıca ülke genelinde faiz artışı yaşanması durumunda direkt serbest hesap kullanıcılarına yönelik de faiz artı işlemi uygulanır. Gerçekleşen artışlara güncel faiz oranları baz alınarak uygulama işlemi yapılmış olur.

Güncel vaiz maaşları ne kadar? Detaylar yazımızdadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu