Banka

Akbank ATM’den Kartsız Para Çekme / Yatırma

Akbank ATM’den kartsız olarak para çekme / yatırma işlemleri kolayca yapılabilmektedir. Kartınız yanınızda olmasa bile para çekmeden borç ödemeye, fatura işlemlerinden GSM TL yüklemeye kadar olan bütün ihtiyaçlarınızı ve tüm bankacılık işlemlerinizi Akbank ATM’lerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Adli yaptırım nedir, neden uygulanır? Hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

Akbank ATM’den Referans Kodu ile Para Yatırma

Akbank Direkt’te sağ üst menüden “Para çekme / yatırma” seçilir. “Referans kodu ile para yatırma” seçeneğine tıklanır ve para yatırmak istenilen hesap seçilir. Bundan sonrası ATM üzerinden gerçekleşen işlemlerle devam etmektedir. Bu işlemler sırasıyla aşağıdaki gibidir:

 • ATM’deki “GİRİŞ” tuşuna basılır.
 • Kartsız İşlemler ana menüsündeki Para Çekme butonu altındaki “Referans Numarası ile Para Yatırma” seçeneği seçilir.
 • Akbank Direkt Mobil ekranında gösterilen referans numarası gösterilir.
 • Para yatırılır ve makbuz alınır.

Yukarıdaki işlemler sırasıyla gerçekleştirildiği zaman para hesaba kolay ve hızlı bir şekilde yatmış olacaktır.

Akbank ATM’den Referans Kodu ile Para Çekme

akbank-atm-para-cekme

Akbank Direkt’ten Transfer Yap seçeneği altından “Para Çekme” menüsüne girilir. “Referans Kodu ile Para Çekme” seçeneği kullanılarak para çekilecek hesap seçilir ve çekilecek tutar bilgisi girilir. Müşterinin para çekme işleminde kullanacağı referans numarası Akbank Direkt Mobil ekranında kendisine gösterilir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra ATM üzerinden gerçekleşen işlemlerle devam edilmektedir. Bu işlemle sırasıyla aşağıdaki gibidir:

 • ATM’deki “GİRİŞ” tuşuna basılır.
 • Kartsız İşlemler ana menüsündeki Para Çekme butonun altında bulunan “Referans Numarası ile Para Çekme” seçeneği seçilir.
 • Akbank Direkt ekranından gösterilen referans numarası gösterilir.
 • Para ve makbuz alınır.

Yukarıdaki işlemler sırasıyla gerçekleştirildiği takdirde kolayca Akbank ATM’sinden para çekme işlemi tamamlanacaktır.

A tipi yatırım fonu hakkında merak edilenleri yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Akbank ATM’den Günlük Para Çekme / Yatırma Limiti

Her bankada olduğu gibi Akbank ATM’den günlük olarak kartsız para çekme ve yatırma limiti bulunmaktadır. Günlük çekilebilecek tutar 1.500 TL – 4.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ayrıca 4.000 TL üzerinde de para çekmeniz mümkündür fakat günlük limitin üstüne çıkıldığı takdirde Akbank bundan komisyon almaktadır. Ancak müşteriler tarafından pek tercih edilen bir durum olmamasına karşın acil durumlarda tercih eden müşteriler de bulunmaktadır. Günlük en fazla yatırılacak limit ise 20.000 TL olarak belirlenmiştir.

Akbank ATM’lerinden Kartsız hangi işlemler Yapılır?

Akbank ATM’lerinden kartsız olarak yapılabilecek pek çok işlem vardır. Bunun için ATM üzerinde bulunan “GİRİŞ” tuşuna basılması ve “Kartsız İşlemler” menüsüne giriş yapılması gerekmektedir. Bu evrede karşınıza bazı kartsız olarak yapılabilecek işlemler çıkmaktadır. Bu işlemlere aşağıdaki şekilde örnek verilebilir:

 • Referans kodu ile para yatırma.
 • Referans kodu ile para çekme.
 • Hesaba para yatırma.
 • Kredi kartı borç ödemesi.
 • Bireysel kredi ödemesi.
 • Şans oyunları ödemeleri.

Müşteriler Akbank ATM’lerinden yukarıdaki işlemleri yanlarında kartlarını bulundurma zorunluluğu olmadan kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirler. Müşteriler Akbank ATM’lerinden kartsız para çekme ve yatırma işlemleri de aynı şekilde kolayca yapılabilmektedir.

2020 KOSGEB kredi alma şartları nelerdir? Bilgilerini de incleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu