BankaKredi

Aidatsız Kredi Kartları 2021

Kart aidatı, bir takım bankalar tarafınca cüz’i bir oranda istenirken bir takım bankalar aidat ödemesi olmadan kredi kartı çıkarmaktadır. Kart aidatı olmayan bankalar müşterilerden üyelik harcı ya da herhangi bir maliyet talep edemez. Lakin kredi kartının kullanımında aidat kesintisi olmamasından ötürü taksitli işlemler ya da kredi kartı puan işlemlerini gerçekleşmeyebilir. Elbette ki bu bankaların tercihine ve inisiyatifine bakılarak farklılık gösterebilir.

Kredi kartı aidatı talep etmeyen bankaları şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Yapı Kredi Bankası- World Eko Kart
 2. Enpara.com- Kredi Kartı
 3. İş Bankası- Maksimum Kart
 4. Akbank- Axess Free
 5. TEB- Sade Kart
 6. Garanti Bankası- Bonus Flexi
 7. Maximum Aidatsız Kart
 8. Fix Kart

Yapı Kredi Bankası- World Eko Kart

Aidat ödemeden kullanabileceğiniz kartlardan bir tanesidir. Sene sonuna kadar ücretsiz kullanabilirsiniz. Yapılacak alışverişlerde size puanlar kazandırabilir. Temassız özelliği olan bu kartınızla 90 Türk lirası’nin altındaki alışverişlerinizde parola kullanmadan hızlı biz biçimde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.  Ödeme talimatları vererek herhangi bir uğraş sarf etmeden seri ve güvenilir bir biçimde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızdaki para puanlarınızı alışverişlerde kullanabilirsiniz. Aynı sürede ihtiyaç anında kartınızdan taksitli avans çekerek makul faizler ile geri ödeyebilirsiniz.  İsterseniz ihtiyaç olduğu zamanda bir mesaj ile Türk lirası paketi yükleyebilirsiniz.

 

Enpara.com- Kredi Kartı

Kredi kartınız yok ise ve istiyorsanız ilk olarak internet üstünden ya da mobil şubeden müracaatta bulunmanız gerekmektedir.  Başvurunuzun pozitif yönde neticelenmesi sayesinde karta sahip olabilirsiniz.  Kredi kartınızın kullanım limitine bakılarak nakit avanslar kullanabilir, alışveriş yapabilirsiniz. Bunun için sizden banka, siz kartı kullanmaya devam ettiğiniz süre zarfında aidat talep etmeyecektir. Aksine kartınızı kullanmaya devam ettiğiniz takdirde yılda 100 Türk lirası olarak 2 yıl süresince kartınız üzerinden aidat alırsınız.  Kredi kartınızla taksitli alışverişler yapabilirsiniz.  Kredi kartına öğrenci kesimi de başvurabilir. Tek yapmaları gereken müracaat belgelerine talebe kartı fotokopilerini de eklemek olacaktır.  Hizmetlere ek olarak ödeme talimatı vererek cep telefon fatura ve Türk lirası işlemlerinizi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Nakit gereksiniminiz olduğu zaman avans çekebilirsiniz. Ama nakit avans ücretli olan bir işlemdir.  Kredi kartı faiz oranları için tıklayınız.  Temassız ödeme seçeneğiyle gün içerisinde, temassız ödemenin yapıldığı yerlerde 90 Türk lirası’ye kadar olan alışverişlerinizi basit ve hızlı bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

 

İş Bankası- Maximum Kart

Kartınız ile yapılacak alışverişlerinizde para puanlar kazanabilirsiniz. Üstelik yurt haricinde gerçekleştirdiğiniz alışverişlerinizde de Maximum kartınızı kullanabilir, para puanlar kazanabilirsiniz.  Daha sonrasında puanın geçerli olduğu marketlerde, alışveriş mağazalarda puanlarınızı kullanabilirsiniz. Maximum kartınız ile yaptığınız alışverişlerinizi taksitlendirebilir, kendinize ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz. Yurt dışı alışverişlerinizde talep ettiğiniz halde bulunduğunuz yerin para türüne göre değişiklik gösterebilir. Ödemelerinizi yaparken, normal hesap özetinizin dışında bir hesap özetiyle bilgilendirilirsiniz. Yurt dışı harcamalarınızda oluşan borçlarınızı son ödeme tarihine kadar döviz üstünden ödeyebilirsiniz. Borcunuzu ödememeniz halinde,  borcunuz bulunduğunuz ülkenin para cinsine bakılarak değil bankamız tarafınca Türk lirası üzerinden izlenecektir.  Ortak bütün ATM’lerden hesabınıza ulaşabilir tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kartınıza sene boyu aidat ödemezsiniz.

 

Akbank- Axess Free

Senelik kart aidatı bulunmayan kartlardan bir tanesidir. Hatta aidat talep etmediği gibi yapılacak alışverişlerinizde puanlar kazanabilir, taksitli alışverişler gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda nakit avans işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Her seferinde fatura ödemekle uğraşmak istemiyorum düşüncesindeyseniz, bankaya otomatik ödeme talimatı vererek  herhangi bir uğraş vermeden ihtiyacınız olan şeyi karşılayabilirsiniz. Banka sizin için harcamalarınızı kontrol eder ve sizi detaylı bilgilendirir.  Havale talimatı vererek kiranızı vaktinde ve güvenli bir biçimde ödeyebilirsiniz. Yaptığınız alışverişlerde ödeyememe durumunu düşünüyorsanız borcunuz için taksit ya da öteleme isteyerek düşük ve makul faizlerle ödeyebilirsiniz.

 

Teb- Sade Kart

Banka sizden bu kart için senelik bir tutar talep etmez.  Aidat tutarı olmayan kartlardan bir tanesidir. Gün içerisinde ihtiyaç durumunda ister TEB bankası ATM’lerinden ister öteki banka ATM’lerinden nakit avans kullanabilir, makul faizlerle geri ödeyebilirsiniz . 100 Türk lirası’yi geçen alışverişlerinizde 12 ay taksite kadar bölerek faizleri ile beraber ödeme yapabilirsiniz.  100 Türk lirası ve üstü yaptığınız alışverişlerinizde sinemalarda yapılacak harcamalarda  geçerli  %50 indirim kazanabilirsiniz. Talimat vererek hesap özetlerinizi elektronik posta vasıtası ile alabilirsiniz. Kart müracaatında bulunmak için tıklayınız.

 

Garanti Bankası- Bonus Flexi

Yapılacak alışverişlerde her bir tanesi 1 Türk lirası olan bonus puanlar kazanabilirsiniz. Sene içerisindeki harcamalarına bakılarak 50 Türk lirası’ye kadar ek bonus kazanabilirsiniz. Kart sizden aidat istemez. Nakit avanslar kullanabilir, cüzi tutardaki faizlerle geriye ödeyebilirsiniz. Ay içinde yaptığınız alışverişlerinizde sorun yaşıyorsanız banka size bir imkan sunuyor ve borçlarınızı öteki aya ertelemenize yardımcı oluyor.  İnternet bankacılığı ve mobil şube üstünden fatura, Telefon Türk lirası yüklemesi  ve daha çoğu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız alışverişlerde taksitli alışveriş olmadığı halde peşin ödeme yapmak halinde kalırsınız ve ödemek sizi zorlayabilir. Banka size bunun için alışverişlerinizi ister şubeden ister müşteri hizmetlerinden taksitlendirme yöntemi sunuyor. ( Teknolojik alet alımlarında geçerli değildir.)

 

Maximum Aidatsız Kart

Kartım olsun fakat aidat ödemeyeyim diye düşünüyorsanız Maximum kartı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Maximum kart sizden senelik para istemez. Peşin ödemeli olan işlemlerinizi banka ile iletişime geçerek taksitlendirebilir, ödeme basitliği sağlayabilirsiniz. Ödeyemeyeceğiniz peşin alışverişlerinizi erteleyebilir ve bütçenizi maddi yönden rahatlatabilirsiniz.  12 aya kadar taksitlerle nakit avans çekebilirsiniz. Bunların haricinde Maximum aidat kartını kullanan müşterilerin faydalanamayacağı bir takım mevzular vardır.

 • Kanyon vale indirimi
 • Temassız ödeme
 • Ek maxi puan kampanya çeşitleri
 • Maximum üye işyerleri haricinde yurt dışında bankanın vermiş olduğu ilave puanlar
 • İndirim uygulamaları ve kampanya çeşitleri
 • Hediye ürün kampanya çeşitleri
 • Ek taksit

 

Fix Kart

Bankanın tüm imkanlarından faydalanıp aidat ödemeyeceğiniz bir karttır. Üstelik hem kredi kartı hem banka kartı olarak kullanılabilen bir kart türüdür. Alışverişlerinizde size temassız ödeme yöntemi sunarak işinizi basitleştirir. Şayet artı paket üyesi olursanız; harcadığınız parayı bir daha ki aya erteleyebilir, ek taksit imkânından yararlanabilir, alışverişlerinizde para puanlar kazanabilirsiniz. Artı paket özellikleri için tıklayınız.

 

Aidatsız kredi kartlarını yukarıda detaylı bir şekilde açıkladık.  Size en yakın banka şubelerine giderek kredi kartı müracaatında bulunabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu