İş Fikirleri

2021 Açık Parfüm Bayiliği Veren Firmalar

Açık Parfüm İçin Bayilik Veren Firmalar listesinin edinilmesi, açık parfüm ticareti yapmak isteyenlerin, ilgili firmaların bayilik şartlarını karşılaştırabilmelerine ve kendilerine en uygun firmayı bulmalarına olanak sağlayacaktır. Döviz endeksli ithal parfüm fiyatlarının aşırı pahalanması sonucunda ülkemizde açık parfüme olan ilgi gitgide artmış, bunun sonucunda oldukça verimli ve iştah kabartan bir açık parfüm pazarı oluşmuştur. Yazımızda açık parfüm bayiliği veren firmaları, bayilik alma şartları ve başvuru yolları ayrıntılı şekilde ele alınmıştır.

Açık parfüm bayiliği veren firmalar şunlardır:

 • D&P
 • Bargello
 • Sansiro
 • Loris
 • Eyfel
 • Paristore
 • Ixora
 • Romeron

Ayrıca adli para cezası hakkında merak edilenlere bakabilirsiniz.

D&P Parfüm Bayilik Başvuru Koşulları

D&P Parfüm Bayilik Alma Şartları hem yurt içinde hem de yurt dışında açık parfüm ticareti yapmak isteyen kişilere uygun şekilde belirlenmiştir. D&P Parfüm bayiliği açmaya karar verdiyseniz aşağıda verilen bağlantılardan ulaşabileceğini başvuru formlarını doldurarak ön başvuru yapmanız gerekiyor:

Yurtiçi için: www.dpperfumum.com/yurtici-bayilik-talep-formu/

Yurtdışı için: www.dpperfumum.com/yurtdisi-bayilik-talep-formu/

DİKKAT: Dükkanınızı açmak istediğiniz ilçede başka bir D&P şubesi olmaması gerekmektedir.

Ön başvuru sonrası;

 • Başvuru formunda belirttiğiniz bölge yetkilisi sizinle irtibata geçecektir.
 • Sizinle iletişime geçen yetkili, açacağınız dükkan ile ilgili olarak rakip analizi yapmanızı ister.
 • İlk iki aşama başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra işlek bir muhitte veya çok tercih edilen bir alışveriş merkezinde, en az 10m2 olacak şekilde dükkanınızı kurmanız talep edilir.

D&P parfüm firması ile anlaşarak açacağınız parfümeri dükkanının iç dekorasyon, tabela giderleri ve satın alacağınız ürünlerle birlikte ortalama maliyeti 10 bin TL olacaktır.

Loris Parfüm Bayilik Başvuruları

Loris parfüm bayilik için gerekli koşullar sağlandığı takdirde parfümeri dükkanınızı işletmeye hemen başlayabilirsiniz. Loris firmasının diğer açık parfüm firmalarından farklı olarak deodorant, duş jeli, oda ve araba kokuları gibi ürünleri de bulunmaktadır. Bu durum dükkanınızda ürün çeşitliliği elde etme fırsatı yakalamanızı sağlayacaktır. Bayilik başvurusu için aşağıdaki bağlantıdan ulaşabileceğiniz ön başvuru formunu doldurarak firmaya göndermeniz gerekmektedir:

Loris Parfüm bayilik başvuru formu: www.lorisparfum.com/bayilik

Ön başvurunuz firma yetkilileri tarafından incelenecek, dükkan açmak istediğiniz bölgenin nüfus yoğunluğu ve sizin ne kadar sermayeniz olduğu karar almalarında etkili olacaktır. Ön başvurunuzun onaylanması halinde tamamlamanız gereken belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Belediyeden alınacak vergi levhası
 • Yapısal denetim belgesi
 • İtfaiye yangın belgesi
 • İşleteceğiniz dükkana ait kira kontratı
 • Kredi notunuzu gösterir belge (Kredi notunuz düşükse bayilik alamıyorsunuz)

Loris Parfüm ile ortaklık kurarak açacağınız açık parfüm dükkanı için ışıklandırma, iç dekorasyon, tabela ve satacağınız ürünlerin masrafları size ait olup, maliyetiniz ortalama 10-12 bin TL’yi bulacaktır.

Adana’da kamp yapılabilecek 3 ücretsiz yer hakkında bilgiler yazımızdadır.

Bargello Parfüm Bayilik Alma Şartları

Bargello Parfümeri dükkanı açma koşulları diğer firmalarla karşılaştırıldığında bazı farklılıklar göstermektedir. Öncelikle aşağıda verilen bağlantıdan bayilik için ön başvuru yapmanız gerekmektedir:

Bargello parfüm bayilik başvuru formu: www.bargello.com.tr/franchising-s78.html

Başvuru formunuzun değerlendirilmesi sonucunda alacağınız onay ile birlikte dükkanınızı açma çalışmalarına başlayabilirsiniz. Değerlendirme sürecinde Bargello firmasının bayi müşterilerinde aradığı tek özellik işletilecek dükkanın minimum 10 m2 olmasıdır. Dükkanın iç dekorasyonu, tabelaları, ışıklandırması gibi özelliklerini firma kendisi belirlemekte ve bu giderleri tamamen kendisi karşılamaktadır.

Bargello firmasının bayilik verirken en çok önem verdiği konu sermayedir. Sermayeniz ne kadar yüksekse bayilik alma şansınız o kadar artacaktır.

İstenen şartları yerine getirip parfümeri dükkanınızı açtıktan sonra Bargello firması bayilerine yüzde yüz kar garantisi vermektedir.

Açık Parfüm Ticaretinin Aylık Kazancı

Parfümeri işletmenin bir aylık karı dükkanınızın bulunduğu yerin nüfus ve gelir durumuna göre değişiklik gösterecektir. Büyük il ve ilçelerde daha büyük kazançlar elde ederken, küçük bölgelerde o kadar yüksek gelir elde edemeyebilirsiniz. Bir parfümü 15-20 TL arası bir fiyata sattığınızı düşünürsek, günde 30 adet açık parfüm satarsanız günlük ortalama 450-600 TL arası bir miktar kazanabilirsiniz.

A tipi yatırım fonu nedir? Hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu