Kredi

657 Devlet Memurlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2021 Güncel

Devlet memurlarına toplu konut edindirme projesi dışında diğer bankalar faizsiz kredi vermemektedir. İhtiyaçlarınızı bankaların devlet memurlarına vermiş olduğu ihtiyaç kredilerinden faydalanarak giderebilirsiniz. Devlet memuruna özel ihtiyaç kredi kullandıran bankalar Vakıf bankası, ING bankası, Denizbank, Garanti bankası ve Akbank gibi bankalardır.

 

Denizbank Devlet Memuru Kredisi

Denizbank kamu personellerine özel 60 ay vade ile yüzde 1,89 faiz oranıyla 55.000 Türk lirasına kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. İhtiyaç kredisine başvurmak için lazım belgeler; Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, Gelir belgesi ( aylık maaş bordrosu, aylık maaş yazısı ile başvuranlar için ek olarak olarak firmanın imza sirküleri, diplomalı serbest meslek sahipleri için 3 senelik matrahlı vergi levhası), Kamu Kimlik Kartı, İlametgah belgesi ya da son aya ait resmi fatura örneğidir. Kredi ile alakalı ayrıntılı bilgi alabilmek için tıklayınız.

Ingbank Devlet Memuru Kredisi

Bir tek devlet memurlarının yararlanabileceği bu fırsat ile %0,89 faiz oranı ile 50.000 Türk lirası’ye kadar kredi verilebilmektedir. Vade aralığı 60 aydır. Kredi Tahsis Parası, kredi tutarının %0,5’i kadardır. Bir tek nüfus cüzdanı ile müracaat yapılabilmektedir.

 

Vakıfbank Aylık maaş Müşterilerini Unutmuyor

Kamu Personeline özel taksitli ihtiyaç kredisi’nden Kamu kurum ve müesseselerinde çalışan memurlar ve kadrolu işçiler ve T.C. Emekli Sandığı, Sosyal Sigortalar Kurumu, Bağ-Kur Emeklileri yararlanabilmektedir. 1.000-70.000.-Türk lirası aralığında verilmiş olan kredinin en fazla 60 aya kadar vade ile % 0,98 faiz oranıyla devlet memuruna özel ihtiyaç kredisi verilmektedir.

Akbank Kamu Personeline Özel Kredi

Akbank devlet memurlarına anında kredi kampanyasından faydalanmak isteyen kişiler 75.000 tl kadar ki kredi çekmesi durumda %1,25 faiz oranıyla yararlanabilmektedir. Hatta krediyi kullandıklarından , kredi kullanım tutarı olarak da 50 Türk lirası. yatırmaları gerekmektedir. Hatta bu krediyi kullandığınızda 3 ay kredi ödemenizi erteleme şansınız da mevcuttur.

 

Halk Bankası

Kamu çalışanlarına özel olarak ihtiyaç kredisi kullandıran bankalardan biri de Halkbank’tır. Banka tarafınca 60 aya varan vadeler ile kredi kullandırılıyor.

İş Bankası Kamu Çalışanlarına Kredi

İş Bankası kamu personellerine kredi veren bankalardan bir tanesidir. Vade miktarı 60 aydır. % 1,05 faiz oranlı eşit taksitli veya banka tarafınca kişilere özel olarak hazırlanmış ödeme planı ile kredinizi rahat bir şekilde geri ödeyebilirsiniz. SMS ile müracaatta bulunmak da olanaklıdır. Nakit yazıp bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı, kredi tutarını ve aylık kazancınızı yazarak 4402‘ ye sms gönderebilirsiniz. Kredi onayınız birkaç dakika içerisinde bildirilir. Hatta İş Bankası şubelerinden, internet bankacılığından da müracaat yapmak olanaklıdır. SMS gönderiminin de ücretli bulunduğunu belirtmekte fayda vardır.

 

Kampanya içerisinde, 60 aya kadar vade ile sunulan kredide gelir belgesi de olması şartı vardır. Hatta arzu eden Odeabank müşterileri ödemelerine 3 ay sonrasında düşük taksitler ile başlayabiliyor.Sizde devlet memuru kredisi ile mobilyadan tatile bütün ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabileceğiniz ihtiyaç kredilerine başvurmak için karar verdiğiniz bankanın en yakın şubesine giderek kredinizi alabilirsiniz.

Şekerbank Kamu Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi

Kamu personellerine özel kredi kullandıran bankalardan biri de Şekerbank olmaktadır. Bankanın vermiş olduğu kredi üst limiti 50 bin Türk lirası olarak belirlenmiştir. Faiz oranı ise %1,79 olarak belirlenmiştir. En düşük vade 3 ay olarak belirlenmiştir. En yüksek vade oranı 36 ay olarak belirlenmiştir. Kredi tahsis tutarı 250 Türk lirası alınmaktadır. Kredi bilgileri ile alakalı bilgi alabilmek için tıklayınız.

 Maksimum Kredi Ücreti 50.000 Türk lirası
Faiz Oranı3-48 Ay : % 1,79
49-60 Ay : %1,79
Vade3-60 Ay
Tahsis Tutarı 250 Türk lirası

 

QNB Finansbank

Kamu Finans aylık maaş kredisi adı altında kamu personellerine kredi vermektedir. Vade olarak 60 ay verilmektedir. Faiz oranları %0,94′ den başlamaktadır. Müracaat belgeleri içinde kimlik belgesi, gelir belgesi, ikametgah belgesi ve kamu çalışanı olduğunuzu gösteren belge sayılabilir. Kredi müracaatında bulunmak için size en yakın banka şubesine gidebilirsiniz.

Özel ve kamu bankaları faiz oranlarının %10 oranında indirim uyguladığını duyurmuştur. Siz de bu bankalar ile görüşerek daha makul olması dahilinde ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. Bankalarının kredileri 2021 senesinde da verilmeye devam edecektir. Bireysel tüketici kredilerinin yanında konut ve ihtiyaç kredilerinde de faiz oranlarının düşmüş olduğu bilinmektedir.

Bilhassa konut kredilerinin faiz oranları kamu bankalarında %0,99 düzeylerinde olmaktadır. Banka şubelerini ziyaret ederek makul faizli olarak sunulan konut kredilerine müracaat yapabilirsiniz. Ama alınacak olan konutun bankaların sözleşmeli olduğu inşaat firmalarından tercih edilmesi gerekmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu